اسپیور ضدعفونی کرونا

جهش ناگهانی کرونا در ایران/ افزایش ۱۴ برابری بیماران در یک ماه

جهش ناگهانی کرونا در ایران/ افزایش ۱۴ برابری بیماران در یک ماه

جهش ناگهانی کرونا در ایران/ افزایش ۱۴ برابری بیماران در یک ماه

به گزارش خبرنگار مهر، اطلاعات مستخرج از سامانه نماگرکووید ۱۹ نشان می‌دهد جمعیت بیماران جدید کشور که در فروردین ۱۴۰۱ برابر با ۷۱ هزار نفر، اردیبهشت ۱۷ هزار نفر و در خرداد به ۵۴۳۴ نفر کاهش یافته بود، در تیرماه به ۷۷ هزار نفر افزایش یافت و بدین ترتیب کل جمعیت بیمار کشور تا آخر تیر به ۷ میلیون و ۳۱۲ هزار نفر رسیده است.

افزایش ۱۴ برابری جمعیت بیماران کشور در تیرماه نسبت به خرداد بسیار نگران کننده است.

بدین ترتیب روند کاهشی میزان متوسط رشد روزانه بیماری کشور در سه ماه اول سال متوقف شده به طوری که در فروردین ۱۴۰۱ برابر با ۰.۰۴ درصد، در اردیبهشت و خرداد به ۰.۰۱ درصد و در تیرماه مجدداً به ۰.۰۴ درصد افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد شیوع موج جدید بیماری با افزایش جمعیت بیماران جدید که در خرداد شروع شده بود در تیرماه به اغلب کشورها از جمله ایران سرایت نموده است.

نتایج بررسی نشان می‌دهد که آمار جمعیت فوتی ایران در فروردین ۱۲۸۶ نفر، اردیبهشت ۳۷۵ نفر، خرداد ۹۹ نفر و در تیرماه به ۲۵۴ نفر افزایش یافته است.

بر این اساس، تا پایان تیر کل جمعیت فوتی کشور به ۱۴۱ هزار و ۶۲۴ نفر رسیده است.

نرخ متوسط رشد روزانه فوتی کشور در فروردین ۰.۰۳ درصد، در اردیبهشت، خرداد و تیر کماکان ثابت و برابر با ۰.۰۱ بوده است.

ایران در شهریور ۱۴۰۰ با ۱۶ هزار و ۱۵۳ فوتی بالاترین میزان فوتی را داشته است. روند کاهشی از مهر ۱۴۰۰ آغاز شده و در خرداد ۱۴۰۱ به کمترین میزان یعنی ۹۹ نفر رسیده ولی در تیر ماه با افزایش ۲.۵ برابری به ۲۵۴ نفر رسیده است.

میزان جمعیت بیماران ایران در اردیبهشت ۱۷۳۴۶ نفر، خرداد ۵۴۳۴ نفر و در تیر با افزایش ۱۴ برابری به ۷۷۲۲۶ نفر رسیده و آمار کل بیماران در ایران در تیر به بیش از ۷ میلیون و ۳۱۲ هزار نفر رسیده است.

آمار جمعیت فوتی ایران در فروردین ۱۴۰۱ برابر با ۱۲۸۶ نفر، اردیبهشت ۳۷۵ نفر، خرداد ۹۹ نفر یعنی کمترین میزان ممکن و در تیر به ۲۵۴ نفر رسیده است.

بر این اساس تا پایان تیر کل جمعیت فوتی کشور به ۱۴۱ هزار و ۶۲۴ نفر رسیده است.

نویسنده

javidhold

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *